Európai Bizottság Tagjai

Az összes új EU-tagállam egy-egy szakértője tagja lehet az Európai Unió végrehajtó testületének, az Európai Bizottságnak. Ennek érdekében a legnagyobb jelenlegi tagállamok megelégednek egy biztosi tisztséggel és lesz olyan is, amelynek nem lesz képviselője a testületben. A külügyminiszter közölte: hamarosan megkezdődik több ezer magyar szakember képzése, akik a bizottság brüsszeli apparátusában dolgozhatnak majd. 2004 novemberétől lesz magyar EU-biztos - mondta Kovács László külügyminiszter az [origo]-nak, miután tárgyalt Neil Kinnockkal, az Európai Bizottság alelnökével Budapesten. A 2004-ben csatlakozó országok ugyanis kapnak egy-egy biztosi posztot. Az öt nagy EU-s ország ennek érdekében lemond egy-egy biztosi posztról, így nekik is csak egy tagjuk lesz az Európai Bizottságban. Az Európai Bizottság az EU végrehajtó szervezete. A brüsszeli központban több mint 15 ezren dolgoznak. Vezetője Romano Prodi, a testületnek jelenleg 20 tagja van, akiket biztosoknak neveznek. Egy-egy biztos önállóan felel szakterületéért, csak jelképes jelentősége van annak, hogy melyik ország küldötte.
  1. Magyar tagja is lesz 2004-től az Európai Bizottságnak
  2. Az EU sürgeti a közösségi média vállalatokat a fogyasztóvédelemre - HWSW
  3. Európai Bizottság –
  4. Telex: Az Európai Bizottság több tagját is megfigyelhették izraeli kémprogrammal

Magyar tagja is lesz 2004-től az Európai Bizottságnak

Rossz időkben azonban e különbözőségeket manipulálni lehet félelemkeltés, felsőbbrendűség hirdetése és a családtagok egymásnak ugrasztása végett, és ebben az esetben a dolgok gyorsan kicsúszhatnak az ellenőrzés alól – írja cikkében a bizottsági alelnök. Timmermans szerint azonban az EU minden hibája ellenére a legjobb eszköz a jó időkre jellemző értékek érvényesítésére. Hozzáteszi: szomorú, hogy az európai család egyik tagja a kapcsolatok megszakítására készül, vígasszal tölti el ugyanakkor az a gondolat, hogy a családi kapcsolatokat igazából soha nem lehet elvágni. "Mi nem megyünk sehova, és bármikor szívesen látjuk Önöket ismét sorainkban"– zárja cikkét az Európai Bizottság ügyvezető alelnöke. (fotó: AFP/Johh Thys)

Az EU sürgeti a közösségi média vállalatokat a fogyasztóvédelemre - HWSW

  • Budapest bank autólízing kalkulátor internet
  • Megvan, milyen uniós biztos lesz Trócsányi László - Portfolio.hu
  • Cselekvés a Kiszolgáltatottakért Alapítvány | Képmás
  • Olcsó eszpresszó kávéfőző

Európai Bizottság (EU-Bizottság) Feladatok: A Bizottságnak kezdeményező (előkészítő és javaslattevő), végrehajtó (a tanács határozatainak végrehajtása) és ellenőrző (az EU-jog felügyelete) funkciója van. Végrehajtási határozatokat bocsát ki, igazgatja a strukturális alapokat, valamint a kutatási és más programokat. Elkészíti az EU-költségvetés tervezetét és végrehajtja a költségvetést. Egyezményeket tárgyal meg harmadik országokkal, és szerződésszegési eljárást indít meg. Alárendeltségébe tartozik pl. a statisztikai hivatal (Eurostat) és a kutatási létesítmények (GFS). A bizottsági tagok nem kérhetnek és nem vehetnek át egyetlen kormánytól vagy más helytől sem utasítást (= az európai összérdek védelme). Határozathozatal egyszerű szótöbbséggel, testületi szervként. Összetétel: 20 tag, akiket a tagállamok 5 évre neveznek ki. Két-két tagok küldenek a "nagy" EU-államok (Németország, Franciaország, Nagy-Britannia, Olaszország és Spanyolország). A Bizottságot az EP jóváhagyása után a tagállamok iktatják be.

Európai Bizottság –

Az elnök keményen fogalmazott: a Fidesz gyakorlatához való viszonyulásuk tükrözi azt, amit valódi demokráciáról és az egypárti rendszerről gondolnak. Mivel csak egy körülbelül egy év múlva lesz rá lehetőség, hogy a Fidesz tagságáról ténylegesen is szavazzon a Néppárt, Tusk elnök szerint ennyi idő alatt el lehet gondolkodni a válaszon, hogy aztán titkos szavazással kinyilvánítsák álláspontjukat.

Telex: Az Európai Bizottság több tagját is megfigyelhették izraeli kémprogrammal

Az oltás azonban önmagában nem elegendő: fontos, hogy a fertőzések száma gyors ütemben csökkenjen, mielőtt olyan új változatok jelennek meg, amelyek esetében a vakcinák hatékonysága még nem bizonyított; 3. fontosnak tartja, hogy a Covid19-oltóanyagok jóváhagyásának folyamata és a vakcinákhoz való hozzáférésről folytatott tárgyalások átláthatóak legyenek, és reméli, hogy a folyamatban lévő és későbbi oltóanyag-beszerzéseket továbbra is jól összehangolják és kommunikálják uniós szinten.

A magyar miniszterelnök által hivatkozott uniós alapokmány szerint a Bizottság tagjai teljes mértékben függetlenek, és "nem kérhetnek és fogadhatnak el utasításokat semmilyen kormánytól, intézménytől, szervtől vagy más szervezettől. " Általánosan elfogadott, hogy a biztosok véleményt nyilváníthatnak, ezekben bírálatokat is megfogalmazhatnak, nem ez az első ilyen jellegű biztosi kijelentés, az egyáltalán nem gyakori azonban, hogy egy tagállami kormány ezt követően ilyen nyomást gyakorol a testületre. Már eddig is sokféle értelmezés született a történtekre, és ez a vita alkalmas arra, hogy ismét szóba kerüljön a Bizottság kormányok-fölöttisége. A magyar miniszterelnök ugyanis ezzel a levéllel azt a látszatot kelti, mintha a kormányoktól függetlenül működő Bizottság összetételébe beleszólással rendelkezhetne. Az EU föderalizációját ellenző politikai erők előszeretettel szoktak arra hivatkozni, hogy a Bizottság tagjait kinevezik és nem választják. Miközben a tagállami kormányoknak a választásokon megszerzett legitimáció adja tevékenységük jogalapját.

Monitoring Bizottsági ülés

Elisa Ferreira (Portugália) jelenleg a Banco de Portugal vezetőhelyettese. Már sok éve az Európai Parlament tagja, ezenkívül Portugáliában tervezési és környezetvédelmi miniszterként is tevékenykedett. Ő vezeti majd a "Kohézió és reformok" portfóliót. Rovana Plumb (Románia) az Európai Parlament tagja (a szociáldemokraták csoportjának alelnöke), aki Romániában korábban környezetvédelmi és éghajlatváltozási, munkaügyi, uniós alapok kezeléséért felelős, oktatásügyi és közlekedési miniszter is volt. Hozzá tartozik majd a "Közlekedés" portfólió. Janez Lenarčič (Szlovénia) szlovén diplomata. Uniós ügyekért felelős államtitkárként éveken át szorosan együttműködött az Egyesült Nemzetek Szervezetével, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezettel és az Európai Unióval. Hozzá tartozik majd a "Válságkezelés" portfólió. Ylva Johansson (Svédország) jelenleg svéd foglalkoztatásügyi miniszter, korábban az iskolákért, egészségügyért és idősgondozásért felelős miniszter volt, a svéd parlament tagja.

March 22, 2023, 12:02 am