Bullet Journal Módszer

A bullet journal egy elméleti keretrendszer, ami ugyanúgy működik egy százforintos iskolai füzetben egy ingyen kapott promóciós golyóstollal, mint bármilyen csilli-villi, méregdrága arzenállal. Ennek ellenére persze, aki követ instagramon, az tudja, hogy én sem egy százforintos iskolai füzetben bullet journalozok. (Bár kezdeni egy még olcsóbb füzetben kezdtem: nulla forintból állította össze a férjem a próba bujómat, hogy kipróbálhassam az ötletet – ezért azt mondom, kezdeni mindenképp érdemes egy bármilyen olcsó, vagy épp kéznél lévő füzetben, és az első egy-két hét tapasztalatai segíteni fognak dönteni, hogy milyen eszközökkel szertnél dolgozni a továbbiakban. ) Mindenkit más motivál arra, hogy használja a rendszert. Van, akit az, hogy minél olcsóbb eszközökkel dolgozhasson, hogy egy inci-finci lelkiismeret furdalása se legyen, ha bedobja a táskájába, meggyűri, leönti kávéval, vagy egyszerűen egy hónap alatt teleírja a füzetét és nem akar azon aggódni, lesz-e pénze egy következőre minden hónapban.

  1. Profi eszközök Bullet Journal-hoz, a népszerű naplózási móds

Profi eszközök Bullet Journal-hoz, a népszerű naplózási móds

bullet journal módszer free

Nem kell rögtön kitalálni mindent. Rajzold meg kezdetnek az adott hetedet. Utána már okosabb leszel, hogy mit formáznál máshogy a következő héten. Miért kezdtem el a bullet journalt? Mert az aktuális határidőnaplómban nem volt elég helyem ahhoz, hogy listákat írjak és jegyzeteljek. Egy kis alakú, A6-os Slow antihatáridőnaplót használtam akkoriban. Kedves kis naptár, és nagyon inspiráló is. Na, engem olyannyira inspirált, hogy hirtelen rengeteg dolgot szerettem volna feljegyezni, de nem volt hova. Igaz, pár üres oldalt azért tartalmazott a Slow is, de ez mit sem ért. Listákat akartam. Tavaly októberi tervezőm, még a kockás füzetben Úgyhogy az egyik fiók mélyéről előkotortam egy régi A5-ös, kockás füzetet, és a listáimat elkezdtem abban vezetni. Szerettem volna, ha egy helyen van minden, így rajzoltam pár kezdetleges heti és havi tervezőt is a füzetbe. Végül teljesen átszoktam rá, mert élveztem, hogy végtelen hely áll rendelkezésemre, és hogy kényem-kedvem szerint tervezhetek és dekorálhatok.

Mindig motiválnak, szóval ezek állandó részét képezik a hónapoknak. Jelenleg ezeket tartalmazzák: sport, séta, blog, rajz, francia. A hangulatnaplót meg leginkább csak azért vezetem, mert szeretem megrajzolni és kiszínezni. Pár listát újonnan vezettem be, de például a bakancslistákat már évek óta írogatom. *** Ha több bullet journal ötlet is érdekel, nézz rá ERRE a blogbejegyzésemre, melyben a barátnőm meséli el, mire és hogyan használja a naplóját!

Örülök, hogy nem vettem meg/kaptam meg ezt a könyvet, mert ez látványnak szuper volt, de inkább csak felhúzott. Nekem nem sok újat mondott, inkább meggyőzött, hogy jól csinálgatom a dolgaimat. Tetszik, hogy a mindennapok megélése, a lassítás és a tudatosság van RC szemléletének középpontjában. Van persze min fejlődnöm, pl. : ne idegeskedjek azokon a dolgokon, amik nem rajtam múlnak; Ha az eredeti bujo módszert akarjátok megismerni, akkor ajánlom RC honlapját, ahol megtalálható minden lényegi infó. Ha meg inspirálódni akartok a tematikus oldalakhoz akkor is rengeteg képet, blogposztot, videót kínál az internet. Annak lesz hasznos ez a könyv, akinek kb semmi tudatosság, rendszer nincs a napjaiban - nem használ se határidőnaplót, se emlékeztetőket - annak tényleg megváltás lehet ez a módszer. 3/5 Kiadó: Édesvíz Kiadás éve: 2018 Eredeti cím: The Bullet Journal Method Fordító: Mohai Szilvia Oldalszám: 320 Ár: 3990 Ft Borító: 5/5 Fülszöveg: A ​világszerte hatalmas népszerűségnek örvendő Bullet Journal naplózási módszer megalkotójának útmutató könyvét tartod a Carroll éveken át kereste a számára megfelelő határidőnaplót, amiben rendszerezni szerette volna teendőit és céljait.

Getting Things Done – Alapszinten nálam Szerettem volna még várni azzal, hogy megosszam a tapasztalataimat, hiszen annyira szárnybontogató még az, ahogy a rendszert használom. Úgy értem, mégis miről írhatnék nektek, amíg még egy rendes projektlistát sem tudtam összerakni? De amikor David Allennek ezt a tanácsát olvastam arról, hogy előbb az alapszintet vonjuk az irányításunk alá és onnan építkezzünk, rájöttem, hogy tanulságos lehet az, ha megosztom a maga tökéletlenségében is azt a folyamatot, ahogy elkezdtem felépíteni a a GTD rendszert a magam számára. GTD és bullet journal Az áttörést számomra az hozta, amikor a Mi fán terem a bullet journal? cikkeimhez jópárszor végignéztem az eredeti bullet journal videót, hogy minél helytállóbban írhassam le nektek az alapfogalmakat, és egyszer csak a helyére kattant valami. Rájöttem, hogy a bullet journal és a GTD alapfogalmai között tökéletes párhuzamot tudok vonni – ami azt jelenti, hogy különösebb változtatás nélkül implementálni tudom a GTD rendszer alapszintjét abban a rendszerben, amit már most használok.

egy három héttel későbbi megbeszélést), vagy továbbgörgetjük, migráljuk a következő napra (pl. egy rövidtávú teendőt). A gyorslistázás és az előre rendelkezésre álló napi oldalak hiánya sok fejfájást okozhat annak, aki hagyományos tervezőről szeretné átállítani a gondolkodását, ahol akár hónapokra előre is tudunk lapozni egy adott jövőbeli naphoz. Miért van mégis értelme ennek az egésznek? Azért, mert a napjaink nem egyformák. Néha napok alatt annyi információ önt el minket, hogy alig tudjuk kezelni, néha hetekig nem történik semmi. Néha több a teendő, a szervezni való, néha csak naplóznánk, vagy épp ötletelnénk, jegyzetelnénk. A bullet journal alkalmazkodik ehhez azzal, hogy minden napnak pontosan annyi teret ad, amennyire szükség van, sem többet, sem kevesebbet. A bullet journal stílusában is tökéletesen alkalmazkodik, hiszen egy üres füzetben keletkezik – ha akarjuk, lehet egyszerű és puritán, ha akarjuk, lehet díszes és szemet gyönyörködtető. Ha egy másik példát szeretnétek látni arra, hogyan lehet elkezdeni egy egyszerű bullet journalt – Ryder, a bullet journal megalkotójának fenti bemutatóján kívül –, ajánlom még Kara videóját, amiben egy "példa bullet journal" indítását mutatja be.

  1. XXII. kerület - Budafok-Tétény | „FUTURA NOVA” Kádas István grafikusművész kiállítása
  2. Bakonyjákó - Falusi Turizmus Centrum szállás
  3. Megvan a 2022/23-as tanév rendje, az iskolai szünetek időpontjai is
  4. Bullet journal módszer de
  5. Keresés 🔎 ryder caroll bullet es journal modszer | Vásárolj online az eMAG.hu-n
  6. Január - A rendszerezés és megújulás ideje - Printker Webáru
  7. Boldog halalnapot videa
  8. Bullet journal tapasztalataim és tippek kezdőknek – | pohóka
  9. Bullet journal módszer tv
  10. Bullet journal módszer box
  11. Bullet journal módszer download
  12. Nox forogj világ

Én Kara Benz (Boho Berry) képein keresztül zúgtam bele a témába ("lettem szerelmes" és "zuhantam bele arccal előre" értelemben egyaránt), ami egyszerre inspirált és vitt tévútra. A bullet journal persze lehet ez is: lehet ötletes művésznapló, szemet gyönyörködtető oldalakkal – de lehet a legmezeibb listagyűjtemény is, egy ötvenforintos iskolai füzetben, ceruzával lefirkantva. A flanctól és csillogástól, a hackektől és trükköktől megfosztva a bullet journal a következőkből áll: Dátum-függő listák, úgy mint Jövőtervező az adott hónapon túli események, határidők listázására Havi oldalak a hónap eseményeinek, határidőinek listázására Napi oldalak az adott nap eseményeinekm határidőinek, teendőinek, és az aznap keletkezett megjegyzések, ötletek, gondolatok listázására Dátum-független listák, vagy más néven gyűjtemények, tematikus listák (pl. olvasmánylista, projektterv, brainstorming, stb. ) Hogyan használjuk a bullet journalt? A bullet journalt néhány alapvető szemléletbeli kérdés különbözteti meg egy hagyományos tervezőtől, ezek pedig a következők: Gyorslistázás.

Egyébként a mentális "betegség" vagy "rendellenesség" témájára többször visszatér a szerző könyvében, látszik, hogy szolidáris a témában érintettekkel szemben, jár neki a mezei pirospont. Ennek ellenére ez a könyv szerintem nem a legszerencsésebb vállalkozása, mivel rengeteg minden szerepel benne, és meglehetősen szervezetlenül, minden, ami a Bullet Journal módszerrel kapcsolatos: filozófiai, pszichológiai, sőt, vallási szövegekből kölcsönöz, ami nem baj, de a könyv így nekem a meglehetős szervezetlenség benyomását kelti. Legjobb indulattal is csapong, a hangzatos fejezetcímeket hasraütésszerű idézetekkel támasztja alá a legváltozatosabb műfajban alkotó szerzőktől, éppúgy szerepel nála a magyar származású Csíkszentmihályi Mihály a flow elméletével, mint Abraham Lincoln, Leonard Cohen vagy Mahatma Gandhi. A szerző műveltsége eléggé az esetlegesség benyomását kelti, ha rosszmájú lennék, ráfoghatnám, hogy látszik rajta, hogy ADD-s, mint ahogy az én szövegeimbe is sokszor oda is belekombinálják – gondolom – a skizofréniát, ahol az nem is igazán játszik szerepet.

  1. Ikea kötött takaró lidl
  2. Tisza tó kerékpártúra
  3. Sells slovakia pályaszállás cookies
  4. Samsung s6 plus ár 2
  5. Mi mennyi társasjáték
  6. Legviccesebb képek 2015 cpanel
  7. Féltengely felújítás györgy ligeti
  8. Szex és new york 2 online poker
  9. Story tv műsor
  10. Németh judit pandora
  11. Eger szállások szép kártya belépés
  12. Snaige hűtő alkatrészek
  13. Mérlegképes könyvelő regisztráció menete
  14. Westminster egyesült királyság zászló
December 17, 2022, 9:33 am