Kis Piros Tyúkocska

Mire a három fiú felnőtt, annyira elaggott a király, hogy már a palotája udvarából se tudott kimenni. Ott üldögélt napestig az udvarban, s nézegette azt a cifra, magas tornyot, amit még ifjú korában építtetett a királyné gyönyörűségére. Történt egy nap, hogy míg kint az udvaron üldögélt, egyszer csak egy madár szólalt meg a torony tetejében. S mikor a király meghallotta a madár szólását, úgy megifjodott rögtön, mint egy húszéves legény. Azonnal szólt a fiainak, hogy fogják meg néki azt a madarat. Elsőnek a legidősebb fiú mászott fel a toronyba, de mikor éppen rátette volna kezét a madárra, az elrepült. A fiú meg leste, hogy hova, merre repül. A messzi távolban egy erdő feketéllett, s úgy látta, hogy az erdő szélibe szállt le a madár, egy csupasz tetejű fára. Gyorsan lemászott a toronyból, s azt mondta az édesapjának: – Megfogni nem tudtam, de láttam, hova repült, megyek utána! – Járj szerencsével! – mondta az öreg király, s megölelte a fiát. Az meg jól betarisznyált magának, s lóháton, fegyverrel, kopóval útnak indult.
  1. Florence White Williams: A - Antikvárium

Florence White Williams: A - Antikvárium

  • Kis piros tyúkocska 2022
  • Cipész mesék
  • Gyerekmanok - G-Portál
  • Florence White Williams - A kis piros tyúkocska | 9786155627880
  • Kis piros tyúkocska 1
  • Javítás: A PC-n lévő alkalmazásnak .NET Framework 3.5-ra van szüksége - Hogyan Kell
  • Cafe kör budapest 2022
  • A kis piros tyúkocska (népmese) | Online Filmek Magyarul
  • Konferencia a digitális oktatás tapasztalatairól - Infostart.hu
  • Kis piros tyúkocska age
kis piros tyúkocska 4

De nem egyet sütött ám, hanem hármat! "Majd a legszebbiket adom a mákomnak – gondolta –, ha megéhezik az úton, azt ropogtassa. " És kisietett a konyhába. A foszlós kenyértészta már javában dagadozott a kemencepárkányon, egy jókora teknőben. Mindjárt munkához látott. Gyorsan feltűrte a rékli ujját, és elkezdte a kenyereket kiszaggatni szép egyformára. Hát gyönyörűek voltak! Egyik rangosabban gömbölyödött, mint a másik. Legvégül a teknőt is kikaparta, hogy ami beléragadt, az se vesszen kárba. Abból épp egy kicsi cipó kerekedett, akkora, mint a két öklöm. Édesanyám nevetve paskolta meg ezt a legkisebbet. – Ne búsulj, Vakarocska, nem leszel mostoha. Ha nem is a mákom, de majd a madarak csipegetnek belőled. És máris perdült a sütőkemencéhez, hogy megnézze, melegedik-e. Melegedett bizony! Éppen ideje volt, hogy kapja a harizsálófát, és szép simára szétkotorja a tüzet. – Úgy! Úgy! – mondogatta közben. – Bükkfaparázs jó parázs, azon sül a jó kenyér. De mit ér a parázs, ha nincs káposztalevél? S szaladt szaporán a kertbe illatos káposztalevelet szedni, hogy legyen mit a kenyerek alá rakni; úgy aztán majd nem lesz hamus az aljuk.

Az pedig egyre szomorúbb lett a boldogságtól. Hiszen még végig sem járták a palotákat, máris szétfoszlottak! A rétek is ott voltak, és mégsem voltak sehol… "Talán a csillagok! " – gondolta Kökény kisasszony reménykedve; és Sas úrfi máris megsuhogtatta a szárnyát. Úgy repült fölfelé, mintha egyszerre gondoltak volna ugyanarra. Nagy, teli éjszaka volt, fekete és szikrázó, amilyen csak egyszer van egy évben; ezt is az öregektől hallotta Kökény kisasszony – és most örült, hogy megérte ezt az éjszakát. Megbújt a pihetollak között, és hallgatta Sas úrfi énekét. Még sok verse volt az éneknek, de Sas úrfi ezt ismételgette. Csak dalolt, dalolt, és már a szárnyait is egyre lassabban suhogtatta; előbb az egyiket húzta be, aztán a másikat, a csőrét meg odafektette a begye alá – már csak ehhez volt ereje. – Megérkeztünk? – kérdezte kicsi hangján Kökény kisaszszony. Éppen megérkeztek. Úgy zuhantak vissza a hegyoldalra, mintha csak most repültek volna igazán. Kökény kisasszony egy apró lyukba gurult, és mindjárt elaludt.

Egyszer aztán el is feledkeztem róla. Talán már egy év is elmúlt, mikor hallom ám, hogy valaki rettentő panaszosan nyöszörög a fészersarokban. – Ejnye no! Hát ez meg mi lehet? Kisegér? Kismacska? – Odamegyek – hát látom, hogy a rocska! Mikor megpillantott, mindjárt abbahagyta a nyöszörgést, és rám kiabált: – Mit állsz itt? Mit bámulsz? Eredj, és hozz vizet, elepedek a szomjúságtól. De hiába, nem tehettem a kedvére. Meg is mondtam neki: – Még ha rimánkodsz, akkor sem adhatok, így parancsolta nagyapám. – Hát ha úgy parancsolta, majd segítek magamon! – kiáltotta a rocska, s úgy megrázta magát, hogy az egész fészer tele lett porral, még az orrom csücskéig sem láttam. Alig tudtam az ajtóig elkecmeregni. Csupán reggel vettem újra bátorságot, hogy bekukkantsak hozzá, s megnézzem, mit csinál. De bizony már hűlt helyét találtam. Nem volt sehol a rocska, sem a fészerben, sem az istállóban, sem a padláson. Még a kútba is belenéztem, de ott sem volt. "Hát ha sehol sincs – gondoltam –, bizonyosan elment világgá. "

Valamikor, nem is olyan régen, hallottam ezt a kis történetet. Nem árulom el, hogy kitől. A történet pedig egy nagyon-nagyon szegény, de nagyon becsületes cipészmesterről szól. Egyedül élt faluszéli kis házában és hozzá jártak a gyerekek elrongyolódott, megkopott cipőket javítani. Ennek a cipészmesternek nemcsak jó munkája volt, ami miatt "aranykezű"-nek mondták maguk között az emberek, de a nagyon szegények, a nálánál is szegényebb emberek cipőit ingyen javította, sarkalta, talpalta, foltozta, melyiknek mi volt a baja. Nos, ennek a mesternek nem is volt semmiféle vagyona, csak a két keze, a becsületes munkája, a becsülete és a szegények szeretete. Vasárnap délutánonként szeretett kimenni a temetőbe, rég meghalt felesége sírjához, ott üldögélt, pihengetett, készült az újabb munkás hétre és onnan sétált haza a kis házába. Egyik ilyen vasárnap estefelé, hazafelé menet, valami különöset vett észre a fűben. Lehajolt, felvette. Egy darab különösen szép, finom bőr volt az, olyan, amiből a legszebb cipőket szokták készíteni.

Nagy bánatában, sírásában még az utat is elvétette, s észre sem vette, hogy messze a kertek alatt jár, egy keskeny dűlőúton. Még le is ült az útszélre, hogy jól kisírdogálhassa magát. Ahogy ott zokogott és pityergett, egyszer csak megszólította valaki, édes, mézes, nyájas hangon: - Miért sírsz te aranyos, szép tyúkocska, hóhehér tyúkocska, vérpiros tarajú tyúkocska, miért sírsz? No, erre a szép beszédre Kotkotka szeméből még inkább csorogtak a könnyek. Nem is igen látta, ki az a jószívű idegen, aki hozzá ilyen kedvesen szól. Csak mindjárt nagy bizalmat érzett iránta, s hüppögve, szipogva elpanaszolta neki a bánatát. Hogy cipőt szeretne, és nem lehet. Ezentúl is mezítláb kell a porban járnia, s nem mehet el a malacbálba sem, a fényescsülkű malackák közé. - Ne búsulj szép tyúkocska, ne emésszed magadat! - mondta a nyájas idegen. - Gyere velem, varrok én neked olyan cipőt, hogy még álmodban sem láttál szebbet. Értem nagyon a módját, csak gyere hamar, sietős a dolgom! Azzal belekarolt Kotkotkába, és vezetni kezdte.

You are here: Home / Hímzésminták / Orosz gépi hímzésminta – Tyúkocska Ft 950 Öltésszám: 5741 Színek száma: 4 Minta mérete: 66×80mm (szélesség×magasság) Leírás További információk Vélemények (0) A termék megvásárlásával nem egy kézzelfogható, kész hímzést vásárolsz meg, hanem egy online letölthető digitális hímzésmintát, és egy színkártyát. A Hímzés elkészítéséhez hímzőgépre van szükséged. Egy termék áráért a mintát egy formátumban kapod meg! Kérlek körültekintően válaszd ki a hímzésminta file formátumát, hogy biztosan a Te hímzőgépednek megfelelőt vásárold meg, mert utólag cserére nincs lehetőség! Segítség a megfelelő formátum kiválasztásához: ART – Bernina EXP – Bernina USB Stick DST – Tajima HUS – Husqvarna PCS – Pfaff PES – Brother, Deco, Babylock XXX – Singer JEF – Janome, Elna A vételár kiegyenlítése után a mintát, a színkártyát és a felhasználói feltételeket ZIP file-ban tudod letölteni. A ZIP file kicsomagolásához a WinZip programra van szükséged, ami a legtöbb számítógépen megtalálható.

Hát alighogy kilépett az ajtón, az egyik kenyér nagy kevélyen így szólt: – Én növök a legnagyobbra, én sülök majd ropogósra, éngem raknak tarisznyába. Úgy ám! S hogy szavát komolyítsa, még egy hólyagot is kipukkantott büszkén. A két másik kenyér dühösen püffögött rá: – Szégyelld magad, te littylotty! Úgy bugyogsz, mint a kása! Hősködj inkább a kemence lukjában! S már majdnem összeverekedtek. Csupán Vakarocska nem szólt semmit. De mit is mondhatott volna? Amolyan vakarék volt, vakarocska, semmi más. Nagyok dolgába ő nem kotyog bele. Egyszer aztán nyílt az ajtó – s jött édesanyám. Akkor mindjárt csönd lett. Majd azt lesték izgatottan, ki kapja a legszebb káposztalevelet. De bizony egyik se, mert mindegyiknek a legeslegszebb jutott. Akkora levelek voltak azok, mint három fodros szoknya. Még a hajnali harmat is rajtuk gyöngyözött. Egyedül Vakarocskának kellett beérnie egy kecskerágta csücsökkel. – Megférsz te ezen is – vigasztalta édesanyám. – Icurka cipónak picurka levél jár. És zsupsz! – bevetette a kenyereket a sötét kemencelyukba.

kis piros tyúkocska 2
December 17, 2022, 8:50 am