Iratkezelési Szabályzat 2018 / Utasítások Az Iratkezelési Szabályzatokról – Egov Hírlevél

törvény 3. §-ában meghatározott rendelkezéseket kell alkalmazni. (2) Az utasítás alkalmazásában 1. beadvány: az ügyészséghez érkező irat, függetlenül annak formátumától (papíralapú, elektronikus stb.
  1. Iratkezelési szabályzat 2010 qui me suit
  2. Iratkezelési szabályzat 2012 relatif

Iratkezelési szabályzat 2010 qui me suit

: 179. Kérjük továbbá Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a Nógrád Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Földhivatali Főosztály Földhivatali Osztályának, valamint a járási hivatalok földhivatali osztályainak címzett földügyi igazgatási, valamint telekalakítási hatósági ügykört érintő postai úton kézbesített küldemény esetében a borítékon tüntessék fel az alábbi jelzést: "Földügyi igazgatási eljáráshoz"A hivatkozott jogszabályok alapján a KÉR a "földügyi igazgatási eljáráshoz" kezelési jelzéssel is ellátott küldeményeket kezelheti kivételként. Azok a postai úton előterjesztett levelek, melyeken nem kerül feltüntetésre a fentiek szerinti kezelési jelzés, a vonatkozó hatályos jogszabályok alapján digitalizálhatóak és elektronikus úton továbbíthatóak a címzett kormányhivatal iratkezelési rendszerébe. Ez esetben az eredeti papír alapú küldemény – mely nélkülözhetetlen az eljárás lefolytatásához – a címzett földügyi igazgatási hatáskörben eljáró hatósághoz később, kizárólag iratkikérés után érkezik meg.

(2) Ügykezeléssel kapcsolatos feladatokat ellátó informatikai alkalmazás használata esetén a 13–15. §-ban foglalt rendelkezéseket az (1) bekezdésben írtak szerinti, valamint az informatikai alkalmazás használatából fakadó értelemszerű eltérésekkel kell alkalmazni, az ISZ Rendelet erre vonatkozó rendelkezéseinek figyelembevételével. 10. Előzménykutatás 17. § (1) Az ügyészségre érkező minden iratra vonatkozóan meg kell állapítani, hogy az iratnak van-e már előzménye. Ezután kell eldönteni, hogy az iratot kezdő vagy utóiratként kell-e kezelni (lajstromos iktatás esetén) vagy iktatókönyvbe iktatás esetén mely iratokat kell az érkezett irathoz csatolni. (2) Az érkezett iratra vonatkozó előzménykutatást – amennyiben a beadványban nincs hivatkozás ügyészi számra – a segédkönyvek vagy az informatikai alkalmazások által kezelt nyilvántartások (névmutató, tárgymutató és idegen számok mutatója) alapján kell elvégezni. 11. Szignálás 18. § (1) Érkeztetés és előzménykutatás után a küldeményeket a Legfőbb Ügyészségen az SZMSZ alapján az ügy tárgya szerinti ügyintézési hatáskörrel rendelkező vezetőnek, a fellebbviteli főügyészségen a fellebbviteli főügyésznek, a főügyészségen a főügyésznek, a járási ügyészségen a járási vezető ügyésznek vagy az általuk kijelölt személynek vagy szervezeti egység vezetőjének kell az iktatásra szolgáló számítástechnikai ügyviteli rendszer vagy ügykönyv, valamint az ügyintéző kijelölése céljából bemutatni.

E-mailek automatizált feldolgozása III. Kimenő e-mail iktatása esetén az olvasási visszaigazolásokat automatikusan csatolja az ISZ az iktatott kimenőe-mailhez (ne jelentsen megkötést a felhasználó irodai munkakörnyezetében). Elektronikus aláírások I. Az ISZ lehetőséget biztosít arra, hogy a beérkező elektronikusan aláírt dokumentumok hitelességének ellenőrzését a felhasználó (akár automatikusan)az ISZ felületéről elvégezhesse, és a szükséges információt külön szoftver (pl. Acrobat Reader) megnyitása nélkül megtekinthesse. Elektronikus aláírások II. Az ISZ lehetőséget biztosít arra, hogy kimenő iratokat az ISZ felületéről tudjanak a felhasználók egyesével és tömegesen egyaránt aláírni. 36. Elektronikus aláírások III. Az ISZ-ben integrált módon megjelenik a kiadmányozott dokumentum az elektronikus aláírás képével. 37. Dokumentum kiadmányozásakor automatikus iktatás Az ISZ-ben a munkapéldány kiadmányozásakor az automatikus iktatás megtörténik. 38. Munkapéldány státuszának nyomonkövethetősége Az ISZ lehetőséget biztosít az elektronikus jóváhagyási folyamat nyomon követésére.

6/2018. (XII. 21. ) BVOP utasítás a büntetés-végrehajtási szervezet Egységes Iratkezelési Szabályzatról; Nemzeti Jogszabálytár A büntetés-végrehajtás országos parancsnokának 6/2018. ) BVOP utasítása a büntetés-végrehajtási szervezet Egységes Iratkezelési Szabályzatról; Hivatalos Értesítő; 2018. évi 70. szám; 2018. december 21. ; 6000-6061. oldalak (PDF) 10/2018. ) NKFIH utasítás a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Egyedi iratkezelési szabályzatáról; Nemzeti Jogszabálytár A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökének 10/2018. ) NKFIH utasítása a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Egyedi iratkezelési szabályzatáról; Hivatalos Értesítő; 2018. ; 6071-6115. oldalak (PDF) 8/2018. ) NVI utasítás a Nemzeti Választási Iroda iratkezelési szabályzatáról szóló 1/2016. (I. 29. ) NVI utasítás módosításáról; Nemzeti Jogszabálytár A Nemzeti Választási Iroda elnökének 8/2018. ) NVI utasítása a Nemzeti Választási Iroda iratkezelési szabályzatáról szóló 1/2016. )

Az előlapot a későbbiekben az ügyészségi házi iratok között kell kezelni. A telefax forgalomról külön nyilvántartást lehet vezetni. Az ügyészségen maradó kiadmány mellé csatolni kell a telefax elküldésének igazoló lapját. (7) Az (1) bekezdésben írtak szerinti e-mail (5) bekezdés szerint kinyomtatott változatát, a telefaxot, valamint a (4) bekezdésben írtak szerint készült feljegyzést egyebekben az iratkezelés általános szabályai szerint kell kezelni. 38. Ügyészi szerv megszűnése 59. § (1) Ügyészi szerv megszüntetése esetén iratait a feladatait átvevő ügyészi szerv irattárában kell elhelyezni. (2) A megszűnő ügyészi szerv vezetője az irattári anyag új elhelyezéséről az átadás előtt legalább nyolc nappal értesíti az illetékes levéltárat. (3) A megszűnő ügyészi szerv záró elektronikus adatállományát elkülönített módon archiválni kell. Az archiválást a jogutód ügyészségi szervezeti egységnek az adatállomány átvételekor kell elvégezni. VII. Fejezet 60. § (1) Felhatalmazást kap a Legfőbb Ügyészség Informatikai Főosztályának vezetője, hogy az egyes szakmai és funkcionális tevékenységek ügyvitelére vonatkozó különös szabályokat a) a főosztályvezetői körlevél kiadására jogosult főosztályvezető ügyésszel együtt kiadott főosztályvezetői körlevélben, vagy b) a főosztályvezetői körlevél kiadására nem jogosult szakmai, illetve funkcionális tevékenységet végző önálló szervezeti egység vezetőjének egyetértésével főosztályvezetői körlevélbenállapítsa meg.

Iratkezelési szabályzat 2012 relatif

Kötelezően megjelenítendő az érkeztetésnél és iktatásnál. 8 Küldő/feladó címe/ ország 9 Küldő/feladó címe/ helység Maximum 50 karakter Kötelezően megjelenítendő az érkeztetésnél és iktatásnál. A szerv által karbantartott címtárból választható adat vagy egyedi adatbevitel vagy SZEÜSZ szolgáltatás által biztosított adat. 10 Küldő/feladó címe/ közterület neve 11 Küldő/feladó címe/ közterület jellege Előre meghatározott listából választható adat, értéke A központi címregiszterről és címkezelésről szóló 345/2014. 23. rendelet[a továbbiakban: 345/2014. rendelet]1. melléklete szerinti értékek A 345/2014. rendelet 1. melléklete szerinti értékekből választható. 12 Küldő/feladó címe/ házszám Maximum 10 karakter 13 Küldő/feladó címe/ épület 14 Küldő/feladó címe/ lépcsőház 15 Küldő/feladó címe/ emelet 16 Küldő/feladó címe/ ajtószám 17 Küldő/feladó címe/ postafiók száma 18 Küldő/feladó címe/ egyéb Maximum 20 karakter Minden egyéb a címzésben megjelenő azonosító szám vagy betűjel. 19 Küldő elektronikus elérhetőségének típusa Előre meghatározott listából választható, értékei e-mail-cím, biztonságos kézbesítési cím, cégkapu azonosító, ügyfélkapu azonosító – Amennyiben a küldemény elektronikus úton érkezett kötelezően megjelenítendő az érkeztetésnél és az iktatásnál.

3 Beérkezés módja Maximum 25 karakter vagy a SZEÜSZ szolgáltatás által biztosított adat A szerv által karbantartott és bővíthető listából választható, pl. elsőbbségi, ajánlott, tértivevény, értékküldemény, csomag, e-mail, futár, kézbesítési szolgáltatás, biztonságos kézbesítési szolgáltatás, űrlapkitöltés vagy e-papír. Kötelezően megjelenítendő az iktatásnál. 4 Küldemény azonosító Betűt és számot egyaránt tartalmazó mező Maximum 16 karakter A könyvelt postai küldemény ragszáma vagy bármely elektronikus csatorna által generált egyedi azonosító. 5 Küldő/feladó természetes személy neve/álneve Maximum 150 karakter vagy a SZEÜSZ szolgáltatás által biztosított adat Természetes személy. A szerv által karbantartott címtárból választható adat, egyedi adatbevitel vagy SZEÜSZ szolgáltatás által biztosított adat. Kötelezően megjelenítendő az érkeztetésnél és iktatásnál. 6 Küldő/feladó szervezet neve Maximum 100 karakter Jogi személy. Kötelezően megjelenítendő az érkeztetésnél és iktatásnál. 7 Küldő/feladó címe/ irányítószáma Számmező (pozitív egész szám) Maximum 4 karaktert tartalmaz A szerv által karbantartott címtárból választható adat vagy egyedi adatbevitel vagy SZEÜSZ szolgáltatás által biztosított adat.

Az ISZ biztosítja a lejárt megőrzési idejű, azonos tételszámmal jelölt ügyiratok egyidejű selejtezését, a selejtezés időpontjának a besorolási séma alapján az adott irattári tételhez tartozó ügyiratokhoz történő hozzárendelésével. Az ISZ – a selejtezési eljárás során a Korm. § (6) bekezdésében foglaltak figyelembevételével – az iratkezelés folyamatában keletkező valamennyi adatra, adategyüttesre vonatkozó metaadat számára biztosítja a folyamatos, a dokumentum törlésétől független védelmet. (11) Az ISZ a selejtezést követően biztosítja a selejtezett iratok metaadatainak archiválását. 19. § Az ISZ az ügyiratok levéltárba adásának támogatása érdekében a metaadatok felhasználásával biztosítja az átadásra kerülő ügyiratokról jegyzék készítését. Az ISZ biztosítja azt, hogy az iratok levéltárba adása ne járjon a metaadatok törlésével. Az ISZ nyújtson lehetőséget az iratok levéltárba adását követően a vonatkozó metaadatok archiválására. Az ISZ képes támogatni az elektronikus iratok levéltárba adásának előkészítését, a külön jogszabályban előírt iratátadási csomagok létrehozását.

  • Iratkezelési szabályzat
  • Cennet 62 rész
  • Egy kis szívesség videa
  • Szabályzatminták és cégre adaptált szabályzatok online, azonnal!

(2) Év végi záráskor az ügykönyvekben az évi utolsó bejegyzést vízszintes kettős vörös vonallal kell aláhúzni és beírni a lezárás időpontját. A lezárási bejegyzést a lajstromvezető (ügykönyvvezető), valamint a Legfőbb Ügyészségen a főosztályvezető, a fellebbviteli főügyészségen a fellebbviteli főügyész, a főügyészségen a főügyész, a járási ügyészségen a vezető ügyész is aláírja. (3) Az ügykönyvekben az ügy befejezésekor a tárgyrovatot átlós irányban kitörölhetetlen vörös vonallal át kell húzni, és a jegyzetrovatba ugyancsak kitörölhetetlen vörössel "Bef. " szót kell írni. Azokban az ügyekben, amelyekben eredményességre is várni kell, a "Bef. " szó csak akkor jegyezhető be, ha az eredményességre vonatkozó értesítés beérkezett. (4) Az év végi zárás után folyamatban maradt ügyeket az új iktatókönyv elejére az eredeti számokkal át kell másolni, és az átmásolás tényét a régi ügykönyv jegyzetrovatában kitörölhetetlen vörös "Átm. " jelzéssel kell feltüntetni. Az ügy- és iratkezelés minden évben csak egy ügykönyvben történhet.

December 17, 2022, 7:30 am