Bl Döntő Kézilabda — Nézők Előtt Kerül Megrendezésre A Női Kézilabda Bl-Döntő - Liner.Hu

Az ötödik perc közepén a "hazai" csapat Kristiansen hetesével átvette a vezetést (3-2), hamarosan pedig már 6-4 állt az eredményelzőn. Fotó: Túry Gergely A győri kapuban erősen kezdett Leynaud, aki előtt szépen dolgozott a védelem. Eközben elöl Blohm, Schatzl, Lukács és Hansen is beköszönt a norvég kaput védő Lundénak, a 11. percben így háromra nőtt a különbség. A győri támadások továbbra is jól működtek, a Vipers pedig csak a neki megítélt hetesek értékesítésével tudta tartani a lépést - akcióból közel hat perc után találtak be először. Rövidesen azonban elfogyni látszott a zöld-fehérek lendülete: többet hibáztak támadásban és Leynaud bravúrjai is elmaradtak, a Vipers pedig egy hármas sorozatot produkált, így a 18. percre kiegyenlített (10-10). A 22. perc elején Knedlikova találatával - az ötödik perc után először - átvette a vezetést a norvég csapat, mire a Ambros Martín, a győriek edzője időt kért. Hiába: a megbeszélt figura nem jött össze, Kristiansen lövését védte Lunde. A másik oldalon viszont Jerabkova, majd Andersen is betalált - utóbbi egy gyors indítás után, amely a Ryu kezéről lekapott labdával kezdődött (11-13).

• Melyik magyar film váltja ki a legnagyobb katarzist 2022-ben? – 2. rész - Magazin - filmhu

Index - Sport - A Barca olyat tett Kölnben, amire még egyetlen csapat sem volt képes

Női kézilabda bajnokok ligája döntő

A BL-ben 2009-ben, az EHF Kupában 1999-ben, 2002-ben, 2004-ben és 2005-ben, a KEK-ben pedig 2006-ban – utóbbiban éppen a Podgorica mögött – lett második az ETO. A Buducsnoszt most először játszik BL-döntőt, előtte kétszer nyert KEK-et (2006-ban és 2010-ben). Beállósa, Ana Djokic – aki korábban a Győrt erősítette – jelezte: valóban félelmetes hangulat várható a csarnokukban, de ígéri, senkinek nem esik baja. "Nekünk is a védekezéssel volt problémánk, is mi is jobbak vagyunk, mint ahogy Veszprémben játszottunk. Vitathatatlan, hogy az a két csapat a világ legjobbja, de szeretnénk, ha mi egy kicsit jobbak lennénk a Győrnél" – mondta Djokic még az első mérkőzés után. A Győr mellett az FTC-Rail Cargo Hungaria is kupadöntős, mégpedig a KEK-ben, címvédőként. A ferencvárosiak a Viborg elleni vasárnapi, dániai visszavágót 31-30-as előnyről várják. (MTI)

Női kézilabda BL-döntő - Bravúr kell a trófea megszerzéséhez - Győr Plusz | Győr Plusz

Férfi kézi BL: Ez volt a valaha volt egyik legjobb döntő Kölnben! – Pérez de Vargas "Ez a döntő sokkal kiélezettebb volt a tavalyinál, őrületes meccset játszottunk a Kielcével. Úgy gondolom, ez volt a valaha volt egyik legjobb döntő itt Kölnben! " – mondta az NSO Tv-nek Gonzalo Pérez de Vargas, aki a hétméterespárbajban Alex Dujshebaev lövését védte, és tulajdonképpen ez volt a kulcsa annak, hogy ismét a Barcelona emelhette magasba a Bajnokok Ligája trófeáját. Videónkban a hetes hárítására külön is kitéiagus Petrus szerint is elképesztő volt az idei döntő, amelyről tulajdonképpen nem nagyon vannak emlékei, ezért mint mondta, vissza kell nézni, hogy elhiggye, részese volt a Barcelona történelmi győzelmének. FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, NÉGYES DÖNTŐDÖNTŐBARCA (spanyol)–KIELCE (lengyel) 32–32 (14–13, 28–28, 30–29) – hétméteresekkel 5–3Köln, Lanxess Aréna, 19 250 néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)BARCA: Pérez de Vargas – Aleix GÓMEZ 9 (5), Mem 5, Cindric, FABREGAS 1, N'GUESSAN 5, Á. Fernández 3.

Hirek

Nem változott a Győr helyzete, pontosabban romlott. Jerábková, majd Andersen lövésével hirtelen ellépett a Vipers. 6-0-s rohamot kivágva fordított a címvédő. Több mint 11 percen keresztül maradt gólképtelen az ETO. Anne Mette Hansenre nagyon ügyeltek a norvég védők: Fotó: Dömötör CsabaVisszajött az ETO, a háromból csak egy lett a hátrány. Közben Lunde elkezdett védeni, ezért nem tudott egyenlíteni a Győr. Sőt, a dudaszó pillanatában Mörk állította be az első félidő végeredményét: 15-13 a Vipersnek. A második félidőre kapust cserélt a Győr: Leynaud helyett Solberg érkezett, és nem miatta, de szép lassan, de annál látványosabban elkezdődött az ETO feltámadása. Szűk három perc után már egyenlő volt az állás. Jerábkovát nem lehetett megállítani, már a hatodik góljánál járt a korábbi érdi átlövő. Mörk is beleszólt a meccsbe, a sziszifuszi munkával kiharcolt egyenlítés után megint ellépett hárommal a Vipers, sőt néggyel. Ez volt az eddigi legnagyobb különbsé játszott jól Martín csapata, be-becsúsztak technikai hibák, a beálló megjátszása a legritkább esetben sikerült, Oftedal gyakran túlvállalta magát, az átlövőposzton sokat variált a Győr edzője.

Elúszni látszott a hajó. És innen már nem volt visszaút. 33-31-re nyert a Vipers. A 11 perces gólcsend az első félidőben túl sokba került a Győrnek, aztán már csak futott az eredmény után. A Vipers megérdemelten védte meg a címét. Magyar csapat nem nyert, de magyar játékos igen: Tomori Zsuzsanna remekül játszott a döntőben. Női kézilabda Bajnokok Ligája, Final Four, döntő: Győri Audi ETO–Vipers 31-33 (13-15). Borítókép: Tomori (fehér mezben) és Oftedal kemény csatát vívott egymással (Fotó: Nemzeti Sport)

Így aztán a 36. percre kialakult az addigi legnagyobb, négy gólos norvég előny a meccsen (17-21). Lukács, Blohm és - emberelőnyben - Oftedal góljaival tartani ugyan tudta a lépést a Győr, de közelebb kerülni nem tudott az ellenfeléhez. A 43. percben Glauser váltotta Solberget a kapuban, de Debelic hamarosan őt is felavatta (22-25). Erre Martín ismét időt kért. A Vipers 26. gólját az a Tomori Zsuzsanna szerezte, akire addig csak védekezésben számítottak. A magyar játékos a Győrrel háromszor nyerte meg a BL-t, és egy kétéves siófoki kitérő után szerződött a norvég együtteshez. Gyerünk! - üvöltötte a 49. percben a hatodik, a csapata 26. gólját lövő Hansen, akinek találatára Debelic válaszolt, miközben Pintea két üres kapus lövést is elhibázott. A másodikat lefordulásból küldte rá, de a padról visszasprintelő Lunde elképesztő bravúrral hárított. Blohm lövése tartotta látótávolságon belül a Győrt, de nagyon nem jött jól, hogy Ryut kiszórták két percre. Éltek is a kínálkozó lehegőséggel a norvégok (27-30).