Debrecen Ady Endre Gimnázium

(A megismerő funkciók vagy a viselkedés fejlődésének organikus okra visszavezethető vagy vissza nem vezethető tartós és súlyos rendellenességével küzdő tanulóknál. ) Kiszűrésük, felderítésük folyamatos. (A probléma megoldására, ha szükséges, szakembert – pszichológust - kell igénybe venni. ) Az osztályfőnök, az osztályban tanító tanárok, az ifjúságvédelmi felelős és az iskolaorvos közreműködése szükséges. A legáltalánosabb gyakorlati teendők az esélyegyenlőség biztosítása érdekében:       Az osztályfőnökök számon tartják a valamilyen szempontból hátrányos helyzetű, illetve problémákkal küzdő tanulókat, és megpróbálnak a saját eszközeikkel segítséget nyújtani. (Egyéni bánásmód, az osztályközösségbe illeszkedés segítése, korrepetálás stb. ) Az ifjúságvédelmi felelős javaslatot tesz a hátrányos helyzetű tanuló segítésére, a sajátos nevelési igényű tanuló fejlesztésére a szakvélemény alapján. A szaktanárok együttműködnek az osztályfőnökkel, közösen keresnek megoldást a hátrányos helyzet csökkentésére.

Debrecen om azonosito

  • Ady endre gimnázium nagyatád
  • Csenger ady endre gimnázium
  • Debrecen ady endre gimnázium gyakori kerdesek
  • Intézmény : Infóbázis
  • Ady endre gimnázium budapest
debrecen ady endre gimnázium velemenyek

Csenger ady endre gimnázium

A vezetők és az Intézményi Tanács, a közösségek és az IT kapcsolatai Az Intézményi Tanács az iskola közösségeivel az Intézményi Tanács teljes jogú tagjain és a meghívottakon keresztül tartja a kapcsolatot. Az Intézményi Tanács tagjai rendszeres időközönként évente legalább két alkalommal kötelesek tájékoztatni az általuk képviselteket az IT tevékenységéről, valamint kötelesek az általuk képviseltek kérdéseit, véleményét, javaslatait az IT-nek továbbítani. Az Intézményi Tanács ülésein a Debreceni Ady Endre Gimnázium igazgatója állandó meghívottként vesz részt. Az iskola működéséről, az iskolai munkaterv feladatairól, végrehajtásáról az iskola igazgatója rendszeresen évente legalább két alkalommal köteles tájékoztatni az Intézményi Tanácsot. 15 4. A Szülői Választmány Az iskolában a szülők jogainak érvényesítése, illetve kötelességeik teljesítése érdekében szülői szervezet - választmány működik. Az osztályok szülői közösségeit az egy osztályba járó, tanulói jogviszonnyal rendelkező tanulók szülei alkotják.

Gyakori kerdesek

Legyen a diákoknak igényük maguk és közvetlen környezetük higiéniájára, esztétikumára. Esztétikailag értékes művek, illetve azok részei kapjanak szerepet a jó gyakorlatainkban. Demokrácia Pedagógiai célok:     Diákjaink ismerjék meg az egyéni és a közösségi érdekérvényesítés erőszakmentes formáit. Tanulják meg a társadalmi együttélés szabályait. Tudják ezeket alkalmazni szűkebb, és tágabb társas környezetükben. Tartsák tiszteletben mások véleményét, tudják kezelni a konfliktus-helyzeteket. Korrekt kapcsolatteremtés és üzletmenet jellemezze a referencia iskolai működésünket. Céljaink elérését szolgáló főbb feladatok:       A Diákönkormányzat (DÖK) működése lehetőséget biztosít diákjainknak arra, hogy véleményt nyilvánítsanak az iskolában folyó dolgokról, beleszólhatnak az iskola ügyeibe. A DÖK véleményét figyelembe vesszük, folyamatos a kapcsolattartás. A DÖK tagjainak minden évben programalkotó és felkészülési tábort szervezünk. Minden évben ajánljuk a DÖK-nek a "Probléma-feltáró nap" megszervezését, amelyen megbeszéljük a különböző közösségek (osztályok, csoportok, évfolyamok) gondjait, a megoldási lehetőségeket.

A felvételizőnek az ehhez kapcsolódó, előre megalkotott, a forgatókönyvben megadott kérdésekre kell válaszolnia. 1 A szóbeli felvételi vizsga követelményei angol nyelvből A szóbeli felvételin a felvételi bizottság igyekszik megismerni a tanuló tanulási szokásait, érdeklődési körét, kommunikációs képességeit, kreativitását, nyelvhelyességét, speciális adottságait angol nyelven, beszélgetés, képleírás, szövegértés alapján. A vizsga követelményrendszere az EU KER A2-B1 szintjét méri. A szóbeli felvételi vizsga témakörei: 1. Család (pl. személyi adatok, rokonok, stb. Napirend (pl. étkezések, ételek, stb. Otthon (pl. lakás, berendezés, stb. ) 4. Öltözködés, időjárás (pl. évszakok, alkalmak, angol időjárás, stb. Vásárlás (pl. árucikkek, bolttípusok, stb. ) 57 6. Egészség, betegségek (pl. orvosnál, kórházban, tünetek, stb. ) 7. Szabadidős tevékenységek (pl. hobbi, sport, utazás, TV, olvasmányélmények, stb. ) 8. Iskola (pl. tantárgyak, tanulás, épület, stb. 2 A szóbeli felvételi vizsga követelményei ének-zenéből - Egy-egy régi és új stílusú népdal éneklése szöveggel és szolmizálva, a tanulók által összeállított 5 régi és 5 új stílusú népdalt tartalmazó jegyzék alapján.

Debreceni Ady Endre Gimnázium | Debreceni Intézményműködtető Központ

Közvetlenül személyesen vagy levélben, elektronikus formában. Közvetetten az alábbiakon keresztül: igazgatói, osztályfőnöki, szaktanári fogadóórán, szülői értekezleten, szülő-tanár-diák találkozókon, az Intézményi Tanács, a Szülői Választmány segítségével, hagyományos munkatervi rendezvényeinken, nyilvános vizsgák alkalmával. b) A tanuló és az intézmény partnerei kapcsolattartásának formái: Közvetlenül személyesen vagy levélben, elektronikus formában. Közvetetten az alábbiakon keresztül: diákönkormányzat segítségével, iskolavezető, osztályfőnök, szaktanár közvetítésével, szülő-tanár-diák találkozókon. c) A pedagógus és az intézmény partnerei kapcsolattartásának formái: (A partnerekkel való kapcsolattartók az SZMSZ 5. A kapcsolattartás minden, az iskolát érintő eseményéről a kapcsolattartó pedagógus haladéktalanul tájékoztatja az iskolavezetés felelős tagját. Közvetetten az alábbiakon keresztül: igazgatói fogadóórán, szülői értekezleten, szülő-tanár-diák találkozókon, az Intézményi Tanács, a Szülői Választmány segítségével, hagyományos munkatervi rendezvényeinken, nyilvános vizsgák, külső felkérések, szereplések, vetélkedők, versenyek alkalmával.

Könyvtári állomány bővítése – szakkönyvvásárlás Felújítások az ergonómiai előírások figyelembevételével Alapítvány: támogatására számítunk a különböző kirándulások megvalósításához. Esetlegesen pályázatokból nyert összegek 32 1. 5 Konkrét tevékenységek - szaktárgyi órákon minden lehetőség felhasználása (ember és környezete, természettudományos tárgyak) hétköznapi környezeti problémák megjelenítése a szakórákon különböző módszerek kipróbálása, alkalmazása (csoportmunka, önálló kísérletek, problémamegoldó gondolkodás) természetvédelmi versenyeken való részvétel számítógép felhasználása az iskola tisztaságának megőrzése, virágosítása együttműködés a Levegő munkacsoporttal, előadások megtartása nemzetközi kapcsolatok üzemlátogatások: pl. vízmű, szennyvíztisztító, nemzeti parkok, stb. az épület állagának védelme, megőrzése takarékosság (víz, villany) drogprevenció kerékpárral is lehet jönni iskolába I. 6 Az iskola élet- és munkarendje "Ha élet zengi be az iskolát, az élet is derűs iskola lesz" (Ady Endre) I.

Alkalmassági vizsga drámán – alkalmas illetve nem alkalmas. Ez a felvételi eljárás a 4, az 5 és a 6 évfolyamos gimnáziumi képzésre jelentkezők esetén is érvényes. (Hat évfolyamos képzésünkre szóbelit a jogszabályok alapján tartunk. ) A felvételi vizsgákon előfordul, hogy tanulók azonos felvételi eredményt érnek el. A rangsorolásukra vonatkozó különleges helyzetet az alábbiak alapján szabályozzuk /20/2012. ) EMMI rendelet 40 § (3) felhasználásával/ 1. Elsősorban előnyt élvez a halmozottan hátrányos helyzetű tanuló, aki ezt hitelt érdemlően bizonyította. Másodsorban az a tanuló, akinek az állandó lakóhelye, ennek hiányában a tartózkodási helye az iskola székhelyének, telephelyének településén, vagyis Debrecenben található. Akinek szülője, testvére tartósan beteg vagy fogyatékkal élő. Akinek a testvére az adott intézmény tanulója. Akinek a szülője (szülei) egykor az iskola tanulói voltak. Aki az alább felsoroltak esetében magasabb pontszámmal rendelkezik, előnyt élvez: a., a hat évfolyamos képzésnél a matematika írásbeli eredménye jobb, b., a kilencedik évfolyamra jelentkezőnél elsősorban a szóbeli meghallgatás, a művészeti képzésnél az alkalmasok közül a szóbeli eredménye jobb, c., Az a. és b. pont alá tartozóknál további azonosság esetében a magyar írásbeli eredményei döntenek a rangsorolásról.

A tanulók osztályba sorolását a jelentkezés után kialakított, határozat formájában közölt felvételi döntés határozza meg, a csoportba sorolásának a szakmai munkaközösségi véleményezési jogát az osztályban a tantárgyat csoportbontásban tanító tanárok átruházott jogkörben gyakorolják. Ebben az esetben a csoportba sorolást külön, csak a tanuló, illetve a szülő kérésére kell írásba foglalni. Tanuló átvétele esetén az adott osztályfőnök gyakorolja a véleményezés jogát. Az átvétel esetében a kérelemre írásban vezeti rá a véleményét. A döntést ebben az esetben az igazgató határozat formájában hozza meg. A szakmai munkaközösségek az iskola Pedagógiai Programja, munkaterve valamint az adott munkaközösségek tagjainak javaslatai alapján a vezető által összeállított, az adott tanévre szóló munkaterv szerint tevékenykednek. Évente legalább négyszer üléseznek. A magasabb jogszabályokban meghatározott vélemény kialakítása esetében kötelesek jegyzőkönyvet felvenni. A szakmai munkaközösség munkáját munkaközösség-vezető irányítja.

December 16, 2022, 8:07 pm