Online Számla Használata | Online Számlázó Program: Számla Kiegyenlítése

Számla kiegyenlítés módszerei Online számlázó programban 2 lehetőség is van a számlák kiegyenlítésének kezelésére. A 2 módszer teljesen el van különítve az ügyviteli rendszerben, így szabadon dönthet, hogy melyiket szeretné alkalmazni. A 2 módszer és különbségei: Egyszerűsített kiegyenlítés Pénzügyi kiegyenlítés A 2 módszer közötti lényeges különbség, hogy az egyszerűsített kiegyenlítés csupán egy státusz jelölés valójában, hogy az adott számla ki van egyenlítve, vagy pénzügyileg rendezetlen. Itt nem látható ennek megfelelően semmilyen részkiegyenlítés, vagy a kiegyenlítés dátuma, csupán, hogy az adott számla pénzügyileg rendezve van-e már. Főként kisebb cégeknek ajánljuk, ahol ennyi információ teljes mértékben megfelelő. Egyszerűsített kiegyenlítések leírásához KATTINTSON IDE! Pénzügyi kiegyenlítés használata a pénzügy modulon keresztül lehetséges. Itt valójában pénztár bizonylatok és banki utalások rögzítésével egyenlíthetőek ki a bejövő és kimenő számlák egyaránt. Ennek megfelelően rögzítjük a kiegyenlítés dátumát és az utalás összegét, így a pénzügyileg rendezetlen listában látható, hogy az egyes számlákhoz milyen részkiegyenlítések tartoznak.

  1. Win 10
  2. Meghívottként

Win 10

Pénzügyi kiegyenlítések leírásához KATTINTSON IDE!

online számla használata magyarul online számla használata win 10
  • Online számla használata magyarul
  • Online számla használata wordben
  • Az online számla adatszolgáltatás és a számlázó program

2020. 07. 10. Adózás0Nincs hozzászólás 2020. július elsejétől a számos technikai fejlesztés után az online számla rendszere változik meg: ettől az időponttól minden belföldi adóalany számára kiállított számlát – függetlenül annak áfatartalmától – regisztrálni kell az adóhatóság oldalán. Jó hír, hogy szeptember végéig türelmi időt adott a NAV az adózóknak, addig nem szankcionálják, ha ez elmarad, mindenesetre nem árt időben elvégezni a regisztrációt az adózónak, az adózó törvényes képviselőjének, vagy állandó meghatalmazottjának. A regisztráció azoknak nem kötelező, akik belföldi adóalany számára nem állítanak ki számlát (tehát vagy csak külföldinek számláznak, vagy csupán nyugtát bocsátanak ki), a NAV ugyanakkor nekik is ajánlja, elsősorban az ott elérhető szolgáltatások miatt. Azoknak sincs rá szükségük, akik online pénztárgépet üzemeltetnek, hiszen az ott kibocsátott számlák automatikusan kerülnek a hatóság rendszerébe. Ha azonban a pénztárgéppel csak nyugtát tudnak kibocsátani, a számlát más módon oldják meg – például a taxisok –, akkor már ők is a regisztrációs kötelezettség alá esnek.

Meghívottként

A Számlaadatok lekérésé-vel kapjuk meg a NAV Online Számla rendszerben lévő számla információkat. Amennyiben sikerült megtalálni az adott számlát a rendszerben, akkor lehetőségünk van a Megtekintéssel a számla adatokat emberi szem számára is értelmezhető formátumban megjeleníteni. Fontos megemlíteni, hogy ez a megjelenítés közel sem biztos, hogy hasonlít a kiállítótól kapott számla formátumra, a weboldal az Adóhatóságtól visszakapott adatok (az adatszolgáltatás XML) alapján generál egy képet a könnyebb azonosítás és ellenőrizhetőség kedvéért. A számla lekérése során információt kapunk arról is, hogy a számla rendelkezik-e hash kóddal. Ahogy említettük, a weboldalon keresztül nemcsak hash kódos elektronikus számlák lekérdezésére van lehetőség, hanem bármilyen számláéra, melyet feladtak a NAV Online Számla rendszerbe. Hash kódos elektronikus számla ellenőrzése Egy hash kódos elektronikus számla ellenőrzése során az alábbi lépéseket kell elvégezni: kapott számla PDF alapján hash kód képzése képzett és kapott hash kód egyezőségének ellenőrzése a hash kód összehasonítása a NAV Online rendszerben lévő hash kóddal Hogy a weboldal a fenti lépéseket automatikusan el tudja végezni, fel kell tölteni az eladótól kapott számla PDF-et és a hozzá kapott hash kódot is.

A weboldal közvetlenül a NAV Online Számla rendszerből kéri le a számla információkat, API kapcsolaton keresztül. Ahhoz, hogy a számla adatokat le lehessen kérdezni az adóhatósági rendszerből, szükséges megadni az eléréshez szükséges technikai felhasználó adatokat, melyek már ismerősek lehetnek a számlázó programok NAV Online Számla feladás beállításaiból. A technikai felhasználóról (és annak létrehozásáról) részletesebben ezen az oldalon tudnak tájékozódni. Az weboldal használata során soha, semmilyen esetben nem tároljuk le ezeket a felhasználói adatokat, azokat pusztán a lekérés során továbbítjuk a NAV Online Számla rendszer felé biztonságos kapcsolaton keresztül, azok az oldalról való kilépés után törlődnek! Ez azt is jelenti, hogy az oldal ismételt felkeresésekor újra meg kell adni a felhasználói adatokat.

Az Online Számla rendszerben további szolgáltatások is elérhetők: például innen is ellenőrizni lehet, hogy egy adószám érvényes, működő vállalkozást takar-e.

A youtube videók megtekintésekor javasoljuk a teljes képernyős nézetet. Ezek a videók hangot és feliratot is tartalmazhatnak. A régebbi videóinkat is átkonvertáltuk youtube videókká. Telepítéssel kapcsolatos videók Élesíthető számlázó program telepítése, regisztrálása, első lépések Demo számlázó program telepítése Hálózatba beüzemelés: első gép beállítása Hálózatba beüzemelés: további gépek csatlakoztatása Frissítéssel kapcsolatos videók Belső program frissítés használata Külső program frissítés használata Ha hálózati meghajtó hibát jelezne a frissítés. NAV online számla feltöltéssel kapcsolatos videók NAV online regisztrációs adatok megadását mutatja be ez a videó. NAV online számla feltöltése és ellenőrzése a programban. Hogyan ellenőrizhetem, hogy feltöltődött a számla a NAV online rendszerébe? Program beállítások Program beállítás E-mail beállítás Gmailes E-mail küldés beállítás 2022 júniustól kötelező kétlépcső azonosítással E-mail minta szövegek szerkesztése, újak felvétel BullZip Pdf nyomtató használata A programban megjelenő rácshálókat igényei szerint egyedivé teheti.

Az Online Számlázó (nem tévesztendő össze az adatközlés számára létrehozott Online Számla oldallal) ezen túl természetesen rendelkezik az adóhatósági adatszolgáltatás funkcióval is. Az adóhatóság nemrégiben elindította az Online Számlázó mobilapplikációját is, ez iOS és Android operációs rendszer alatt futó okostelefonokra is letölthető. A telefonos megoldás különösen azoknak jelenthet segítséget, akik nem egy fix helyen nyújtanak szolgáltatást és állítanak ki számlákat (külföldről is küldhető természetesen számla a rendszerbe). A használatához természetesen előbb az Online Számla oldalon is regisztrálni kell, és szükséges ide is átvezetni a technikai azonosítót, akárcsak egy számlázóprogram esetében. Ezek után egy QR-kóddal lehet összepárosítani a számítógépes felületet a mobilalkalmazással, és használható is az app. Azt sem árt tudni, hogy ha valaki ezt az alkalmazást szeretné használni, nem kell búcsút mondania egy már korábban használt számlázóprogramnak sem, a NAV nem várja el, hogy valaki egy ilyen szolgáltató mellett tegye le a voksát.

online számla használata wordben
February 24, 2023, 4:18 am